18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
      Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması, Şehitlik ziyareti, saygı atışından sonra  İlçemiz Şehit Uğur Gülmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam etti.
     İlçemiz Şehit Uğur Gülmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda  Çanakkale Zaferinin 101. Yılı münasebetiyle yapılan etkinlikte İlçemiz Kaymakamı Sayın Cüneyt CANER,Garnizon komtanı vekili, İlçe Belediye Başkan vekili, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve Horasan halkının  katılımı ile gerçekleşti.
    İnkilap Ortaokulu tarafından hazırlanan programda, oratoryo, türküler, ve slayt gösterilerinin ardından günün anlam ve önemiyle ilgili öğrenciler tarafından şiirler okundu. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçemiz Kaymakamı Sayın Cüneyt CANER, Garnizon komtanı vekili ve  İlçe Belediye Başkan vekili tarafından verildi.Daha sonra belediye çay bahçesinde İlçemizde bulunan Gazi ve Şehit yakınları ile birlikte yemek yendi ve  program sona erdi.
 
İSAY2 Galeri