29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıl dönümü coşkuyla kutlandı.
            Yeni Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı yanında Pazar günü düzenlenen törene Kaymakamımız Sayın Cüneyt CANER, Garnizon Komutanı , Belediye Başkanı Vekili, İlçe Emniyet Müdürü, ilçedeki kurum amirleri, okul müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, vatandaşlar katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakamımız Cüneyt CANER Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
            29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlanmaları Pazartesi günü Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile devam etti. Horasan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda ki törende saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Kaymakamımız Sayın  Cüneyt CANER  günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.
            Tören öğrencilerin şiirler günün anlam ve önemini anlatan yazılar okuması,  orotoryo gösterileri, folklor ekibinin gösteriler, tekvando ekibinin gösterileri  ile devam etti.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan şiir, kompozisyon, resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından son bulmuştur.
 
İSAY2 Galeri